sobota 4. dubna 2015

Co, prosím?! Že jste ještě nikdy neslyšeli o Pilsner Jazz Bandu?!

Oficiální fotografie PJB.
To snad lze omluviti pouze v případě, že jste z druhého konce naší malebné republiky! Tato dnes již mezinárodně uznávaná jazzová kapela nás v Plzni každý měsíc oblažuje již přes rok svými libými tóny vždy pár hodin poté, co zazní siréna (odtud název "Po siréně swing"). Kladete důraz na mistrné ovládání hudebních nástrojů? Či snad preferujete charismatické a talentované hráče, kteří na vás dokáží přenést všechnu dobrou náladu? Nebo se raději necháte okouzliti zpěvaččiným půvabem a sametovým hlasem? A copak lze odolati šarmantnímu kapelníkovi? 

V úsilí rozšířiti návštěvníkovi povědomí o české jazzové scéně jim vydatně pomáhá vždy jiná, na stejnou notu naladěná kapela. Kdy jindy byste se setkali s hudebním nástrojem, zvaným vibrafon, než právě tuhle aprílovou "Sirénu"? Tento nástroj, vytvořený již roku 1924, vyvolává dokonce pocit, jako byste poslouchali swing pod vodní hladinou! Za tohle netradiční rendez-vous s vibrafonem tímto děkujeme kapele Groovin´ High. Máte-li v oblibě kvalitní swingovou hudbu spojenou s prostorem pro vaše taneční kreace a báječnou zábavou, rozhodně nebudete zklamáni. A ani milovníci plzeňského piva nepřijdou zkrátka! 

Tyto koncerty jsou nejen místem, kam se my, organisátoři projektu PLZEŇ 1945, můžeme obléci do dobových oděvů z let 20., 30., neb 40. a umocnit tak působivou atmosféru, ale zároveň i místem, kde se báječně plaší všemožné chmury, mažou se jazykové bariéry nebo se vytváří nová přátelství. Podařilo se nám dokonce i uloupiti si fotografii se sličnou zpěvačkou Martou Filipovskou!

Ukořistěná fotografie s oblíbenou zpěvačkou PJB.

Důstojní vojáci,ohleduplní gentlemani, za každých okolností elegantní dámy,
 neřízené veselí a plzeňské pivo! Ideální návod na květnové Slavnosti svobody! 

Více informací o kapele naleznete na www.pjb.cz nebo jejich FB stránkách.

FOTO: António Laurel; oficiální fotografie PJB
(ŠS)

Žádné komentáře:

Okomentovat