úterý 5. července 2016

Adamova vitrinka

"jest věc předem pochybená. Muži mají sice mnoho prarozličných zájmů, z nichž móda konečně není na posledním místě, ale nejedná-li se zrovna o moderní typ parního kotle, moderní lyžařskou halenu, nebo o moderní názor na manželství, dovede z nich většina býti ke slovu 'moderní' lhostejna. A proto při honbě za zajímavými předměty, určenými pro muže, z pražských výkladních skříní, nehledali jsme ani moderní kravaty, ani holicí strojky, ale spokojili jsme se s pouhým vyhledáváním věcí, jež jsou průmyslem pro muže určeny. Podívejme se proto na obrázky.

  1. Jest svíticí blok. Vypadá jako větší pouzdro na cigarety, tužka se zastrkuje do hlavičky a vytáhneme-li ji, rozsvítí se baterie, umožňující psaní poznámek ve tmě. Určen pro reportéry, divadelní kritiky a podobně.
  2. Sklenka na cognac. Je veliká, objemná a směrem nahoru se zúžuje. Kovové číslo, které se na sklenku může připnout, má zamezit popletení sklenek při větším počtu hostů. Zátka má červeně lakovanou dřevěnou kouli a je hodně dekorativní.
  3. Dřevěný koš na papír je rovněž z broušeného laku, vypadá velice pěkně, ale muži si z košů mnoho nedělají.
  4. Žádné lupičské náčiní, ale 7 nástrojů z nejlepší oceli, vejde se do pouzdra ne většího než peněženka a může se jimi vystavět třeba celá trampská chata.
  5. Zapalovač, popelník, perořízek a pečetítko, klasické mužské předměty, jež mají stále novou podobu.
  6. Sportovní rukavice jsou ze spodu z hnědého nappa a nahoře z jelenice, určené pro volán, koně a golf. - Malá kovová podkovička bývá darována mladým mužům, již si ji připevňují na armaturní desku auta.
  7. Barevný lýkový košík na ovoce. Patří do mládeneckého bytu a nemůže se rozbít."

Zdroj textu: Eva, 1934.
Zdroj obrázků: Eva, 1934; FOTO Blanka Chocová.
(ŠS)

Žádné komentáře:

Okomentovat