středa 3. srpna 2016

Náročná stylisace do let 30.?

Kdepak! Stačí tak málo a jest možno se přenésti, byť na okamžik, o několik dekád zpět, tentokráte do raných 30. let. Jak napovídá ilustrace z titulní strany časopisu Hvězda z roku 1931, na hlavinkách dam této doby vévodila pokládaná vlna, jejíž vytvoření nezabere ani úplnému začátečníkovi více než deset minut i přes to, že jeho kadeře nejsou zatíženy trvalou ondulací. Takto učesané vlasy podle tehdejšího ideálu rámovaly úzký obličej. Nad očima se klenulo tenké obočí, další z ideálů třetího desetiletí, k němuž se řadí i úzké rty.


  Pokud si netoužíme hráti na hvězdu stříbrného plátna a postačí nám "běžný atelierový památeční obrázek", líčidel k dotvoření kýženého vzhledu mnoho netřeba. Načerněné řasy, trocha pudru a něco málo růže na líčka. Radno používati všech těchto přípravků v umírněném množství, neb tyto nemají přebíjet krásu její nositelky. Tu však umocní tyčinka na rty výrazné, avšak matné barvy v odstínech červené, oranžové či růžové.
   Tu správnou atmosféru vždy dotváří vhodné odění a doplňky. Pro fotografování v našem improvisovaném atelieru jsme slečně Simoně, která nás nechala nastylisovati ji dle našeho přání a pak laskavě svolila ku zveřejnění následujících fotografií, vybrali pouze původní dochované předměty pocházející z éry první republiky. Jednoduché tmavomodré šaty se zapínáním na knoflíčky a s kulatým límečkem jsme doplnili štrasovou sponou na textil, která jest na černobílých snímcích zvlášť efektní. Na hlavě má modelka na šikmo posazený sametový červený klobouček s barevným ptačím pírkem.

   Jak jsme se s návratem v čase vypořádali my, to se můžete podívat a zhodnotit na následujících obrázcích. Vaši úpravu nám můžete zasílati na email napady@plzen1945.cz, rádi se jí necháme inspirovati.

Portrét ve stylu tehdejších módních magazínů.

Detailnější pohled na pokládanou vlnu.

Zdroj obrázků: FOTO Štěpánka Skálová; časopis Hvězda, 1931.
(ŠS)

Žádné komentáře:

Okomentovat