pondělí 27. března 2017

Pomoc s pátráním

Rádi bychom oslovili širokou veřejnost o pomoc v pátrání, které realizujeme pro amerického válečného veterána pana Johna Buzzella. 

Ten se svojí jednotkou (3250. spojovací rotou) byl v červnových dnech roku 1945 utábořen v objektu a okolí lobezské obecné školy (dnešní ZUŠ B. Smetany, viz https://mapy.cz/s/1vxWX) v Plzni, kde američtí vojáci z této jednotky navázali přátelský kontakt s dětmi z této školy a jejich rodinami. Pan Buzzel by se rád dopátral osudu tehdy dvanáctileté slečny Olgy Brůhové a její rodiny, se kterou se během svého působení v Plzni seznámil, a nějaký čas po válce si nadále vzájemně dopisovali. Náš tým se proto snaží dopátrat jakýchkoliv indicií vedoucích ke kontaktování rodinných příslušníků paní Olgy Brůhové a možnosti zjištění dalších informací. 

Pokud máte jakékoliv informace, které by mohly pomoci v našem pátrání, můžete je zaslat na email patrani@plzen1945.cz. Předem děkujeme za sdílení této výzvy a jakoukoliv pomoc.


Známé údaje o Olze Brůhové: 
  • ročník 1933
  • tehdejší bydliště: Pod vrchem 62, Plzeň-Letná 
  • bratr Zdeněk, v roce 1946 se jí měla narodit sestra
  • chodila pravděpodobně do obecné školy v Lobzích (dnešní ZUŠ Bedřicha Smetany), kronika školy potvrzuje přítomnost zmíněné americké jednotky, ale budovu této školy využívalo během roku 1945 vícero škol, jejichž budovy byly zabrány či poškozeny

Olga Brůhová a americký voják Larson ze zmíněné jednotky spojařů.
Olga Brůhová s bratrem Zdeňkem,
Americká technika spojařské jednotky u lobezské školy v Plzni.

Organizační tým projektu PLZEŇ 1945
 (KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň)

Žádné komentáře:

Okomentovat