pondělí 15. února 2016

Kam ještě za dobovou módou? Do knihovny!

Neuplynuly ani dva týdny a již se pole našeho "staromódního" působení přesunulo do prostor universitní knihovny ZČU v Plzni na Borech. Rádi jsme vyhověli žádosti o uspořádání nevelké komentované ukázky odívání let 30. a 40., která se celou dobu nesla v modrých tónech, v barvě loga této university. Navíc se moderní vzezření vstupní haly knihovny pěkně propojilo s nadčasovostí našich stařičkých, původních oblečků. Průvodního slova se opět ujala naše osvědčená a oblíbená moderátorka. V rámci přehlídky a následujících třech měsíců měli nejenom studenti možnost se zběžně zorientovati v módě let 20., 30. a 40. za pomoci panelů vytvořených několika účinkujícími této akce. Doufáme, že se i tato událost přes svoji skrovnou, komorní účast návštěvníkům líbila a my opět přinášíme několik obrázků pro ty, kteří se zůčastnit nemohli a také pro ty, kteří si chtějí přátelskou atmosféru panující v tomto universitním areálu zkrátka připomenout.

Poté, co se doladily poslední technické úpravy v ozvučení a moderátorka provedla zkoušku mikrofonu, ...

... se ve vstupní hale začali scházeti návštěvníci, kteří byli usazení do pohodlných pohovek rozmístěných  tak, aby bylo dobře vidět na každičký předváděný model.

Komfort jim byl dopřán nejen v podobě příjemného posezení, ale i v podobě chutného občerstvení.

K vidění zde byly jak lehké vzorované šaty vhodné do letního parného počasí doplněných často slaměnými širáky, ...


... ,tak i šaty, které dokáží čelit jeho drobné nepřízni.


Pokud teploty klesnou natolik, že nebyla již ni naděje na oteplení, není nic snazšího, než vlněný oděv doplnit pravou kožišinou.


Na své si přišli nejenom obdivovatelé dámských šatů večerních, které tentokráte byly v zastoupení čtyř exemplářů, ...


... ale také příznivci módy pánské. Jeden z pánských obleků je vyveden z tmavě modrého vlněného sukna doplněného vlasovým proužkem. Kravata je již v kontrastní rudé barvě. Druhý oblek je sice černý, leč doplněný o hedvábnou kravatu modré barvy, která báječně koresponduje nejen s šaty doprovodu, ale především s konceptem celé přehlídky.


Jelikož tato ukázka dobové módy byla pro některá děvčata jejich první neb druhou zkušeností v onom oboru, nadšeně sdílela své dojmy s déle působícími kolegyněmi a kolegy.

Vzájemné sdělování zážitků nejenom našich nováčků po nějakém čase plynule přešlo v běžný čilý přátelský rozhovor mezi všemi účinkujícími, kteří se opět snažili, aby jim to slušelo a vypadali tak co nejvíce autenticky.

Zda-li se jim to povedlo, můžete posouditi sami...

Zdroj obrázků: Universitní knihovna ZČU, Plzeňský deník
(ŠS)

4 komentáře:

 1. Všem vám to moc sluší! Škoda, že jsem se na přehlídku nedostal, ale o to víc se budu těšit v budoucnu na nějakou další.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! Jen přijďte, rádi Vás při této příležitosti uvítáme.(ŠS)

   Vymazat
 2. Bylo to moc pěkné, určitě si nenechám ujít další přehlídky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme. Velmi nás těší Váš zájem. Doufáme, že i další ukázky dobového odívání Vás budou bavit stejně, ne-li více. (ŠS)

   Vymazat