pátek 12. února 2016

Ohlédnutí se za Adolfem Loosem aneb stalo se v letech 20., 30. a roku 2015

Ačkoliv již uplynul nejeden týden od uskutečnění této události, rádi bychom se s vámi o ni přesto podělili, byť jen prostřednictvím několika slov a snímků. Výjimečně se nejednalo o "pouhou" přehlídku dobového odívání, nýbrž prim hrála přednáška na téma "Vývoj meziválečného odívání v kontextu výtvarné kultury", jejíž doplňkem a zároveň názornou ukázkou byla právě ona zmiňovaná demonstrace původních oděvů (a celkové úpravy zevnějšku vůbec) jak z 20., tak z 30. let minulého století. Slova a koncepce oděvů se ujala Milena Hasalová, majitelka plzeňského V-vintage boutique a zároveň moderátorka našich "(ne)tradičních" módních přehlídek z období 1. poloviny 20. století. Vše se odehrávalo v úchvatných prostorech renomovaného architekta Adolfa Loose, které se mimo jiné nachází i v naší milé Plzni a v nichž se autentická atmosféra mnohonásobně umocnila. Je nám sice velmi líto, že ne každý se mohl této "přednášky" zúčastnit, neboť kapacita interiéru byla značně omezená, ale zároveň nás velmi těší, že váš zájem byl tak veliký. Ať vy, kteří jste spatřili onu přednášku s přehlídkou spojenou na vlastní oči, nebo vy, kteří ji uvidíte až nyní zprostředkovaně na následujících snímcích, doufáme, že se s námi brzy shledáte při podobné události týkající se časů nedávno minulých.

Těsně před vypuknutím zajímavého povídání nejenom o oděvních skvostech si pánové fotografové vyžádali nejeden skupinový snímek...

... některý se obešel i bez dam, zato však s šaty bohatě vyšívanými ještě secesní výšivkou, která je celá korálková. Na vše z obrazu bedlivě dohlíží sám pan architekt.

Byly uskutečněny i obrázky zachycující "momentky" z tehdejšího běžného života Loosových interiérů.

Na řadu pak přišly i tzv. "kabinetky",...

... ale nechyběly ani fotografie portrétové...

... či umělečtěji zaměřené.

A že to našim okouzlujícím předvádějícím sluší i "v akci" dokazuje třeba právě tento snímek.

Po skončení hlavního programu je důležité si prohlédnouti všemožné architektonické vymoženosti. Copak asi zaujalo sličnou průvodkyni prvorepublikově laděného večera a zvídavé slečny modelky?

Zdroj obrázků: Plzeňský deník, FB stránka Adolf Loos Plzeň (zde mimo jiné naleznete více skvostných fotografií plzeňských Loosových interiérů)
(ŠS)

Žádné komentáře:

Okomentovat